Selenium Retro Blok Ofis: 202-203

Ataköy - Bakırköy/İstanbul

Doğrudan saç ekimi (DHI)

Doğrudan saç ekimi (DHI)

BİZE ULAŞIN

SİZİ ARAYALIM

Doğrudan Saç Ekimi Nedir ?

DHI, mikro motor HD adı verilen bir cihaz kullanarak donör alandan greftlerin çıkarılmasını ve Choi Pen implanteriyle kanalları açarken doğrudan nakil greftlerinden oluşan en ileri teknolojidir. Her iki aşamada aynı eylemde yapılır.

Doğrudan saç ekim (DHI) prosedürü

1-Choi implanter ile gerçekleşen bir saç ekim işlemi sırasında, uzman hekim veya teknisyenler toplanan dokuları implanter kaleme yerleştirir. Doku, boş iğnenin içine hassas bir şekilde yerleştirilir. Cihazın ucundaki iğnenin itme işlevi, saç uzamasının doğru yönünü belirler.

2- Ardından, iğne, kafa derisi içine doğru bir açıyla yerleştirilir, kesi yeri yapıldıktan sonra, cerrah pistonu aşağı bastırarak dokuyu implante eder. Bu yöntemde kanalların açılması ve dokuların implantasyonu aynı anda yapılır.

3-Bu prosedür sırasında, foliküler ünite greftlere uyacak şekilde çeşitli iğne boyutlarında gelen cihazla birlikte 3-6 Choi implantçı ve yaklaşık 14-18 iğne  senkronize olarak kullanılır.

Doğrudan saç ekim yönteminin avantajları

Doğrudan Saç Ekimi’nin (DHI), her folikülün ayrı ayrı implante edilmesi ve sonuç olarak estetik açıdan doğal olması dışında başka çeşitli avantajları vardır.

  • Doğrudan Saç Ekimi (DHI) yöntemi, saç foliküllerinin çıkarılması ve implantasyon aşaması sırasında yapılan insizyonlar nedeniyle, saç foliküllerinin çıkarılması ve implantasyon aşaması sırasında ağrı ve yara olmaması açısından diğer yöntemlerden farklıdır.
  • Toplanan saç kökleri diğer yöntemlerden daha az doku içermez ve bu saç ekimi işleminin daha iyi sonuçlar sağladığı anlamına gelir
  • Saçın dayanıklılığı %95 oranında olur
  • Hastalar günlük yaşantılarına kısa bir sürede dönerler. DHI yönteminde tam saç tıraşına gerek duyulmaz

DHI yönteminin avantajları yukarıda verilse de bu yöntemin dezavantajları da olduğu söylenmelidir. Aşağıda dezavantajlar verilmiştir.

  • Doğrudan Saç Ekimi (DHI) yöntemi daha uzun süreler gerektirir, çünkü her doku tek tek özel bir kalemin içine yerleştirilir. Ayrıca, seanslarda daha fazla tıbbı malzeme yer almaktadır.
  • Doğrudan Saç Ekimi (DHI) yöntemi günümüzde saç ekimi için en iyi yöntemi olarak kabul edilmesine rağmen, diğer yöntemlere göre biraz daha pahalıya mal olmaktadır.
  • Saç ekim işlemlerinde kesi gerektirmese de, bu işlemin daha kolay olduğu anlamına gelmez. Bu işlem kliniğimizdeki uzmanlar gibi kaliteli pratisyenler tarafından yapılmalıdır.

Doğrudan Saç Ekimi (DHI) ile Diğer Yöntemler Arasındaki Farklar Nelerdir?

Diğer tüm saç ekim işlemlerinin aksine. Doğrudan Saç Ekimi (DHI) ‘nin Foliküler Ünite Ekstraksiyonu (FUE) tekniğinden en önemli farkı, donör bölgesinden alınan saç köklerinin, kanal açarken alıcı bölgeye nakledilmesidir, bu nedenle (DHI) prosedürü kanal açma ve implantasyonun tek bir adım olarak yapılmasına izin verir. Diğer yöntemler, sadece saç köklerinin alıcı bölgeye aktarılmasını içerir; Direkt Saç Ekimi (DHI) ve Foliküler Saç Ekstraksiyonu (FUE) ile, nakledilen alanın estetik görünümü ve saç çizgisi konumlandırması, her saç folikülünün bireysel implantasyonu ile elde edilebilir. Yani% 100 doğal saçlara uygun olmayan yoğunluk ve dağılım elde edersiniz.

EnglishTurkey