Selenium Retro Blok Ofis: 202-203

Ataköy - Bakırköy/İstanbul

Fue Saphir Kalem

Fue Saphir Kalem

FUE Sapphire Method
BİZE ULAŞIN

SİZİ ARAYALIM

FUE Safir Kalem ?

Saç ekimi, bir donör bölgeden (genellikle saç derisinin ense / arka kısmında) saç dökülmesine karşı genetik olarak dirençli olan saç greftlerinin toplanmasını ve bunları kel bir alana veya düşük saç yoğunluğuna sahip bir alana yeniden implante etmeyi içeren minimal invaziv bir işlemdir. Saç ekimi, teknolojideki son gelişmeler nedeniyle artan popülariteye sahiptir, kalıcı sonuçlar garanti eder ve daha önce kullanılan geleneksel tekniklere nazaran daha kısa iyileşme süresi sağlar. Bununla birlikte, saç ekimi temel olarak estetik bir bakış açısıyla saç ve kafa derisi anatomisi uygulama sanatı olduğundan, İstenen sonuçların elde edilmesi, cerrahın ameliyatı gerçekleştirme becerisini başarısının anahtarı haline getirir. ClinMedica’da, saç ekimi bilimindeki en son gelişmeler olan FUE ve DHI tekniklerini, en az cerrahi müdahale ile görünümünüzü güvenle geri kazanmanıza yardımcı olmak için uyguluyoruz. TC Sağlık Bakanlığı (T.C. Sağlık Bakanlığı) ve uluslararası sağlık düzenlemeleri ile uyumlu olan ClinMedica, yetenekli bir uzman ekibinin ellerinde tamamen donanımlı ameliyathanelerde size harika bir deneyim ve güvenli bir saç ekimi prosedürü sunuyor.

FUE NEDİR ?

Farklı saç restorasyon teknikleri mevcut olmasına rağmen, FUE tüm yöntemlerin en güvenlisidir. Saç ekimi yöntemlerinin çoğu, göze çarpan büyük izler ve donör bölgede daha yavaş iyileşme de dahil olmak üzere bazı ortak yan etkilerle gelir. FUE veya Foliküler Ünite Ekstraksiyonunu ayırt eden, doku ekstraksiyon yöntemidir. FUE’de, greftler şerit doku greftleri yerine bireysel foliküler üniteler olarak ekstrakte edilir. Ağrıyı,yara izini azaltır ve diğer saç ekim tekniklerinde olduğundan daha hızlı iyileşme sağlar. FUE özellikle çok gevşek veya sıkı saç derileri, genç hastalar, atletik veya çok kaslı hastalar gibi, daha yüksek bir yara riski taşıyan hastalar için önerilmektedir.

Foliküler Ünite Ekstraksiyonu

Alıcı alanını kapsayacak olan doku sayısı ve alınabilecek muhtemel doku sayısı doktorun konsültasyonunda belirlendikten sonra, donör bölgedeki veya greftlerin alındığı yerdeki kıllar önceden kesilir, böylece Cerrah kafa derisini operasyona hazır hale getirebilir. Daha sonra, donör alan hazırlanır ve alıcının ve donör alanların ve saç çizgisinin ön çizimi hastanın kabul etmesiyle açıkça belirlenir. Operasyondan hemen önce donör bölgeye lokal anestezi uygulanır.

FUE tekniğinde, 1-4 kıl içeren foliküler üniteler, her foliküler ünite etrafında çapı 1 mm kareden küçük minik dairesel kesikler oluşturmak için zımba gibi özel bir alet kullanılarak çıkarılır. Birbirinden ayrı saç kökleri bu işlemde çıkarıldıkça, sadece küçük nokta işaretleri kalacaktır. Dikişe gerek duyulmadığında ve yara oluşma riski yoksa, donörün iyileşmesi genellikle 7-8 gün sürer. Günde yaklaşık 4000-6000 folikülün alınması mümkündür, ancak bu, kişinin donör bölgesinin yapısı ile belirlenir.

Gerekli sayıda greft çıkarıldıktan sonra, foliküler üniteler, canlılıklarını ve hidrasyonlarını vücut dışında tutmak için özel bir solüsyonda saklanır. Doğru saklama bu aşamada son derece önemlidir. Doku sayısı hesaplanır ve implantasyon evresinden önce alıcı alana anestezi uygulanır.

İnce bir alet kullanarak, çıkarılan dokular için küçük alıcı kanalları yapılır. Son görünüm kanalların derinliğine, açısına ve dağılımına dayanır. Foliküller daha sonra tekrar büyümeye başlayacakları kanallara aşırı hassasiyetle implante edilir. Saç kıllarının 3-4 hafta içerisinde dökülmesi beklenir, ancak sağlıklı kökler daha önce yaptıkları kadar saç üretecektir. İkinci ve üçüncü ayda, saç uzamaya başlar ve altıncı ayda sonuçlar tatmin edici olur. Bununla birlikte, birinci yılın sonunda saç ekimi nihai sonuçlarını verir. İşlem genellikle 6 ila 8 saat süren bir seansta gerçekleştirilir.

Neden FUE Tercih Edilir ?

FUE, saç derisinin kesilmesini ve dikilmesini gerektirmez

Geleneksel saç ekim teknikleri esas olarak, kafa derisinden çıkarılması ve diseke edilmesi için doğrusal bir doku şeridi gerektirirken, FUE sadece istenen dokuların tek tek toplanmasını içerir ve kafa derisinin diğer kısımlarını tamamen sağlam bırakmayı, yara izini önlemeyi ve donör alanın görünümünü korumayı sağlar.

FUE Yerel Saç Ekimine İzin Verir ?

FUE, örneğin yanaklar, sakal, keçi sakalı, favoriler veya bıyık gibi herhangi bir yerel alanda saç ekimine ihtiyacınız varsa sınırlı miktarda doku alma yeteneği sunar. Aslında, bu teknik kirpik ve kaşları da güçlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

FUE nispeten daha az aksama süresine sahip

Birkaç hafta boyunca yatakta kalma fikrinden nefret ediyorsanız veya işten bir hafta izin alamıyorsanız, FUE saç naklinin seçilmesi, ameliyattan hemen sonra faaliyetlerinize normal şekilde devam etmenizi sağlayacaktır. Tedavi edilen saç derisini örtmek için bir şapka giymek mümkün olsa da, ameliyattan sonraki birkaç hafta boyunca peruk veya başka saç parçaları kullanmamanız önerilir.

Yaygın Yan Etkiler ?

Foliküler Ünite Çıkarma yöntemi, gerçekten küçük çaplı zımbalar kullanarak, esas olarak 4 kıl içeren tek tek foliküler ünitelerin çıkarılmasını içerir. Bu saç ekim tekniğinde kullanılan insizyon çapının daha küçük olması nedeniyle daha kısa sürede iyileşme mümkündür. Vakaların çoğunda, hastalar 7-8 gün içinde tamamen iyileşir. Çoğu durumda aşağıdaki bazı olası yan etkiler şunlardır:

Ekildikten sonra yeni çıkan saç kaybı

Nakledilen saçların dış sapları işlemden sonraki ilk 3-4 hafta içinde dökülebilir. Bununla birlikte, implante edilmiş kökler sağlıklı foliküller üretmeye devam edecektir.

Kaşıntı, şişme ve rahatsızlık

Ameliyattan sonra donör bölgesi veya hastanın alnında bir miktar şişlik, kaşıntı veya rahatsızlık görülebilir.

Yara İzi

Cildinizin reaksiyonuna bağlı olmasına rağmen, FUE tekniğinde yara oluşması olası değildir. Yapılan insizyonların küçük çapları sayesinde, yara izi pek fark edilmeyecek ve ilk birkaç hafta içinde kademeli olarak iyileşecektir.

Tedavinin Uygun Olmaması

Saç ekimi göreceli olarak basit bir işlem olsa da, bunun kesinlikle uygun olmadığı durumlar vardır:

  • Kardiyovasküler hastalıklar.
  • Kontrolsüz kan şekeri düzeyine sahip diyabet hastalığı.
  • HIV veya hepatit C gibi kanla bulaşan virüslere sahip olma.
  • Kafa derisinin arkasında donör alanın olmaması veya yokluğu.
FUE saç ekimi nedir?

FUE yerel saç ekimine izin verir

FUE, örneğin yanaklar, sakal, keçi sakalı, favoriler veya bıyık gibi herhangi bir yerel alanda saç ekimine ihtiyacınız varsa sınırlı miktarda doku alma yeteneği sunar. Aslında, bu teknik kirpik ve kaşları da güçlendirmek için yaygın olarak kullanılır.

FUE nispeten daha az aksama süresine sahip

Birkaç hafta boyunca yatakta kalma fikrinden nefret ediyorsanız veya işten bir hafta izin alamıyorsanız, FUE saç naklinin seçilmesi, ameliyattan hemen sonra faaliyetlerinize normal şekilde devam etmenizi sağlayacaktır. Tedavi edilen saç derisini örtmek için bir şapka giymek mümkün olsa da, ameliyattan sonraki birkaç hafta boyunca peruk veya başka saç parçaları kullanmamanız önerilir.

Sık Sorulan Sorular

Saç ekimi ömür boyu sonuç verir mi?

Saç dökülmesinin nedeni Androjenik Alopesi veya erkek tipi kellik gibi genetik ise, alıcı alana implante edilen saç kökleri, kelliklere karşı genetik olarak dirençlidir, bulundukları yere bakmaksızın aynı genetik kalıbı takip etmeye devam ederler.

Saç ekimi sonrası Doğal görünüm sağlanır mı?

Saç ekimi sonrası Doğal görünüm sağlanır mı?

Saç ekiminin sonuçları cerrahın yeteneğine ve kullanılan aletlerin kalitesine bağlıdır. İmplant edilen saçın açısı, yoğunluğu ve kalitesi doğal bir kıllanma düzenine tekabül ettiği sürece, doğal görünecektir. ClinMedica, İstanbul’un önde gelen saç ekimi kliniklerinden biridir. Operasyonlar, Türkiye’nin en iyi saç ekimi doktorlarının becerileri ile en son teknolojiler kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Tüm doktorlarımız saç nakli ve estetik ameliyatlarda Amerikan Gold Standart’ı açısından onaylanmıştır.

DHI Saç ekim yöntemi nedir?

DHI Saç ekim yöntemi nedir?

Bir mikro motor kullanılarak saç köklerinin donör bölgesinden çıkarılması ve daha sonra içi boş bir iğne içeren Choi Pen adında bir kalem benzeri alet kullanılarak  alma bölgesine nakledilmesi işlemidir. Bu yöntemde kanal açma ve greftlerin implantasyonu eşzamanlı olarak yapılır. Kişiden kişiye değişmekle birlikte, bu yöntem genellikle 40 yaşın altındakiler için kullanılır. Norwood skalasına göre DHI yöntemi, saç dökülmesi oranı 2, 3 ile 4 arasında olan hastalar için daha iyi sonuçlar vermektedir. FUE yöntemi, saç dökülmesi oranı 5, 6 ve 7 arasında olan hastalar için daha iyi sonuçlar vermektedir.

FUE ve DHI’nın farkı nedir?

İki yöntem arasında sonuçlar ve yoğunluk açısından bir fark yoktur. Tek fark DHI’nin doğrudan saç ekimi olmasıdır, bu da kanalların açılması ve aynı zamanda greftlerin implante edilmesi anlamına gelir, oysa FUE yöntemi ile ilk önce kanalları açarız, sonra greftleri ekleriz.

Safir Bıçaklar nedir? (Safir FUE)

Saç ekimi yıllar içinde çarpıcı bir şekilde gelişirken, yeni cihazlar ve teknolojiler bu işlemi daha kolay ve daha etkili hale getirmeye devam ediyor. Safir bıçaklar FUE tekniğine en son eklenen yeniliktir. Her zamanki ekstraksiyon yapıldıktan sonra, alıcı alanda herhangi bir tahriş veya kabuk oluşumunu ortadan kaldıran safir kalemler kullanılarak kanallar açılır, ve bu bıçaklar daha hızlı iyileşme süresine ve daha az rahatsızlığa neden olur. Yapılan daha küçük insizyon nedeniyle, doku geri kazanımı klasik tekniklerden çok daha hızlıdır. Acıyı ve komplikasyon riskini en aza indiren safir bıçaklar güvenli ve etkili bir işlem sağlar. Aslında, pürüzsüz yüzeyleri sayesinde, folikül eğiminin aşırı hassasiyetini de garanti ederler ve bu nedenle çelik bıçaklara kıyasla daha iyi, daha doğal sonuçlar elde edilir

Kadınlar da Saç Ektirebilir mi?

Saç dökülmesinin yanlışlıkla erkek bir hastalık olduğu düşünülmektedir, ancak gerçekte, kadınlar saç dökülmesi mağdurlarının% 40’ını oluşturmaktadır. Erkekler için kullanılan teknikler ile kadınlar için kullanılanlar arasında fark yoktur. Ancak, kadınların saç dökülmelerinin nedenini belirlemek için daha fazla test yapmaları önerilir.

Saç nakli için en uygun kadın adaylar:

  • Yüksek oranda saç boyası kullanımı nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kadınlar.
  • Saç kozmetik malzemesinin yüksek kullanımı nedeniyle saç dökülmesi yaşayan kadınlar.
  • Yara veya yanık nedeniyle kelliği olan kadınlar.
  • Saç Kıran’dan dolayı saç dökülmesi yaşayan kadınlar.
  • Ortalama olarak daha yüksek bir dihidrotestosteron seviyesi nedeniyle erkek saç dökülmesi örneğinden muzdarip kadınlar.
  • Donör alanda yeterli miktarda saç yoğunluğu olan kadınlar.
EnglishTurkey