Selenium Retro Blok Ofis: 202-203

Ataköy - Bakırköy/İstanbul

PRP TEDAVİSİ

PRP TEDAVİSİ

BİZE ULAŞIN

SİZİ ARAYALIM

PRP Tedavisi Nedir

Saç Ekimi Cerrahisinde Temel Bir Etken midir?
Trombosit Zengin Plazma veya “PRP” eklem yaralanması ve gecikmiş yara iyileşmesi tedavisinde kullanılan enjekte edilebilir bir çözümdür. Ancak son zamanlarda saç ekim doktorları daha iyi saç nakli sonuçları elde etmedeki yararlı rolünü keşfetti.

PRP, bir hastadan az miktarda kanın alınması, kanın hücresel ve sıvı benzeri plazma bileşenlerine ayrılması, trombositlerle zenginleştirilmiş plazmanın bir kısmının çıkarılması ve numunenin hastaya geri enjekte edilmesiyle oluşturulur. Kan hızlı bir eğirme ile hücresel ve plazma bileşenlerine ayrılır, Santrifüjleme işlemi sırasında trombosit zenginleştirilmiş plazma, büyüme faktörleri ve antienflamatuar elementler ile doğal olarak güçlendirilir. Sonuç olarak bu bileşenler PRP terapisinde görülen iyileşme sürecine ve büyüme özelliklerine katkıda bulunur.

Terapi hücresel büyümeyi ve iyileşmeyi desteklediğinden, çok sayıda saç nakli cerrahı ve araştırmacısı PRP’yi enjekte edilebilir bir saç dökülmesi çözümü olarak kabul ederler.

PRP Terapisi Nasıl Çalışır?
PRP tedavisi, trombosit zengin plazma çözeltisinin hedeflenen bölgeye enjekte edilmesidir. PRP çözeltisi hastadan kan örneği alınarak elde edilir. Trombosit kan zengin plazmayı kandaki diğer faktörlerden ayırmak için döndürülen bir santrifüje yerleştirilir. Elde edilen PRP çözeltisi, vücutta normal dolaşımdaki kanda bulunan trombosit sayısının yaklaşık üç katını içeren konsantre kan plazmasıdır.

Saç Ekimi İçin PRP Tedavisi

PRP, kendi vücudunuzun iyileştirici gücünü kullanarak, erkek ve kadın saç dökülmesi koşullarını tedavi etmek için doğal bir yaklaşım sunar. PRP çözeltisindeki yüksek konsantrasyonda konsantrasyon faktörü, hareketsiz kıl köklerini büyüme fazında uyarır ve tedavi edilen bölgeye daha iyi kan akışı sağlar. Sonuçlar, inceltilmiş ve küçültülmüş kıllarda iyileştirilmiş kalite ve kalınlıkta saç büyümesini geri kazanmayı içerebilir. Hastalarımızın her 3 – 4 ayda bir PRP terapi seansları almasını öneriyoruz.

EnglishTurkey